פרטים נוספים
טיול רכיבה - מסע מים התיכון לים כנרת
טיול יום רכיבה באופניי הרים
מידע כללי:
1. אורך המסלול 68 ק"מ.
2. משך הטיול יום שלם .
3. דרגת קושי קל עד בינוני המסלול כולל קטע רכיבה בעליה מתונה מאד באזור גוש שגב , עליה לעליבון , ועליה קצרה לואדי חכמם וירידה כייפית לים כנרת דרך ואדי חכם .
4. נקודת המפגש שכונת בנה ביתך בקרית ים רחוב הארזים
5. התחלה רכיבה 7:30 , רכיבת חימום לחוף הים בקרית ים.
6. סיום הרכיבה 15:30 קיבוץ גינוסר בכנרת כביש 90 .
7. משך הטיול כ 8 - 10 שעות.
8. בשעה 11:30: – 12:30 ארוחה קלה של סלטים , חומוס , לבנה , פיתות ושתייה קלה
כיצד מגיעים:
1. סע לכוון חיפה חצה את העיר את גשר פז
2. בגשר פז עלה על הגשר סע לכוון הקריות על כביש 58.
3. בכביש 58 סע כל הזמן ישר באזור קרית שמואל
4. סע עד הכיכר הגדולה של קרית ים בשדרות ירושלים ,
5. עבור את ככר המנורה המשך ישר עד רחוב הארזים פנה ימינה.
תיאור המסלול:
1 מחוף הים שבקרית ים נצא לרכיבה לכוון קרית ביאליק .
2 מקרית ביאליק נכנס לשטח ונרכב בשמורת עין אפק
3 נעלה על שביל 3179 שביל אדום.
4 שמורת עין אפק היא זכר לביצה הגדולה שהיתה באזור
5 הפסקה ראשונה קצרה נעשה באזור שמורת אפק .
6 נצא מהשמורה ונרכב לכוון קיבוץ אפק נכנס לשביל אדום
7 נמשיך על השביל האדום עד כביש 70 , נחצה את הכביש מתחת לגשר .
8 נמשיך לרכב עד כביש 7931 לעבלין
9 על הכביש הזה נרכב כ 1 ק"מ ונכנס חזרה לשביל האדום מול הכפר אעבלין.
10 נרכב לאורך הרכס עד כפר מנדא.
11 בכפר מנדא נתדלק במים ובארוחה קלה במסעדת מדלאוי , ככר המעיין 2
12 נחצה את הכפר ישר עד השביל האדום 3173 המוביל הארצי .
13 בשביל האדום נפנה ימינה למוביל הארצי עמק בית נטופה.
14 בנקודת חיבור נעבור מצד שמאל לצד ימין ונרכב לאורך המוביל המים הארצי עד צומת עילבון כביש 65 .
15 מצומת עילבון נרכב לכוון צומת רביד ומשם נכנס לואדי חמם
16 נרד לשביל לבן של ואדי חמם הירידות כקצת חזקות נדרש להוריד כסא.
17 נמשיך ברכיבה עד הכפר חמם , נעצור להתרענות גלידות
18 משם נרד לצומת מגדל לכוון כביש 90 .
19 בכביש 90 נרכב לחוף הים של גני גינוסר
20 נרד לים כנרת לטבילה מרעננת .
בשעה 17:00 נעלה על האוטובוס וניסע חזרה לקריית ים
המלצה : מה נדרש להביא לטיול !
(ציוד אישי לכל רוכב או רוכבת )
1. אופניי הרים תקינות חובה + מיגון בגלגלים
2. מים 4 ליטר .
3. קסדה חובה.
4. כפפות רכיבה.
5. כלי תיקון + 2 פנימיות רזרבה.
6. ערכה לתיקון פנצ'רים.
7. ערכת עזרה ראשונה.
8. מפת סימון שבילים למי שיש מס 2
9. מעיל רוח + מגבת + בגד ים .
10. טלפון סלולארי .
11. חטיפים עתירי אנרגיה.
12. פירות יבשים ונישנושים.
13. קרם הגנה מהשמש.
14. כובע.
15. אולר.
16. משאבה.
17. ארוחת בוקר קלה
נא לקרוא ולאשר:
1. אני מאשר את השתתפותי בטיול.
2. יש ברשותי קסדה תקינה .
3. אני משחרר את מארגני הטיול מכל נזק שיגרם לי באופן אישי או לאופניי .
4. אני מאשר שיש ברשותי ג'יפה או פס גומי בגלגלים .
5. אני מודע לסיכונים בהשתתפות בטיול.
6. לא יהיו לי כל תביעות מהצוות המארגן בגין השתתפותי בטיול.
טיול רכיבה נעים
מהצוות המארגן
קבוצת הרוכבים Bikemor 2005