תאור הרכיבה
שלום לרוכבי קבוצת בייק מור
יום שישי הקרוב 8.4.2005 נצא לטיול כייפי בנחל דישון
נפגשים בשעה 8:00 בחניון עין הזיתים שעל כביש 988 2 ק"מ ממושב דלתון , שם נשאיר מספר רכבים. נעביר רכבים רכבי הקפצה לקיבוץ איילת השחר
הטיול מתאים למתחילים
BIKEMOR
סיפור הדרך
תחילת המסלול מחניון הזיתים
משך הטיול כ 5 - 6 שעות
תחילה 9:00 סיום 14:00
נדרש להביא גרביים + נעליים להחלפה כי נרטב
שם, זיכרו את המוטו שלי רכיבה לגוף ולנשמה
ולכן הרכיבה הטיול העניין שבדרך זה המיוחד
בטיולי בייק מור
תחילת רכיבה על כביש 988 לכוון צומת דלתון
נפנה שמאלה בצומת דלתון ונרכב עד גוש חלב.
תחילת המסלול בכניסה לכפר גוש - חלב (גי'ש). המסלול יורד לכיוון צפון - מזרח (ירוק) דרך חלקות מעובדות ועצי תאנים. בהמשך פונה לכיוון צפון - מערב ועובר בסמוך למעין עין גוש - חלב. המסלול רחב ונח להליכה ומגיע עד שרידי בית - הכנסת העתיק. משם ממשיך המסלול ויורד עד ערוץ הנחל בו זרימת מים חלשה. לאחר חציית הנחל, המסלול עולה מערבה וכעבור 200 מ' מתחיל לרדת עד המפגש עם נחל דישון ביער ברעם. לאורך המסלול צמחיה דלילה המאופיינת בעצי תאנה וזית ושני מעיינות - עין ברדי ועין רחו. במפגש המסלול עם נחל דישון ביער ברעם ממשיך המסלול (אדום) בשטח מישורי צפונה דרך מספר מעיינות עד הסיום.
סכום - דגשים והמלצות:
מסלול ברמת קושי קל עד בינוני המשלב נוף גבעי האופייני לאזור מרום הגליל וביקור בבית הכנסת העתיק של גוש - חלב הנמצא בצמוד למסלול בצדו הצפון - מזרחי.
הזרימה באפיק הנחל ברוב ימות השנה חלשה ולא קיימת בעיה בחציה.
נוף, טבע ונקודות עניין :
בתחילת המסלול תצפית יפה מערבה על הכפר גוש - חלב ולצפון מערב ליער ברעם.
לאורך המסלול טחנת קמח, אמת מים ובית - כנסת עתיק ומעיינות.
בגוש חלב נחפש את השביל הירוק המוביל לנחל גוש חלב , בדרך נפגוש את בית הכנסת העתיק .
השביל הוא במגמת ירידה עם אבנים לכן כדי מאד להיזהר עד בואנו לשביל הליכה קצר נדרש להיזהר ולא ליפול מהשביל לנחל , נלך לאורך הנחל והפריחה . אורך המסלול של נחל גוש חלב 3 ק"מ .
ישנו קטע שצריך לעבור את הנחל ושם נעזור אחד לשני עם האופניים.
בסיום קטע הזה ארוחת בוקר .לפני הכניסה לדישון
להתראות בייק מור