• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

גאון הירדן - צפרות ומעיינות

פרטי המסלול

פרטים כלליים

ת.פתיחה: 20/02/2012
אזור: גליל תחתון והעמקים
אופי רכיבה: XC
מרחק: 27 ק"מ
זמן רכיבה נטו: 1.5 שעות
טיפוס מצטבר: 95 מטר
ירידות מצטבר: 95 מטר
דרגת קושי: קל
קושי טכני: קל

אופי המסלול

מסלול סינגל: לא
מסלול מעגלי: כן
מתאים למתחילים: כן
מתאים לליל ירח: כן

נקודת יציאה והסבר הגעה

כפר רופיו, "בשביל האופן" הגעה: מבית שאן מזרחה על כביש 71. פונים דרומה ליד מעוז חיים בכביש 8899. נוסעים דרומה עד לשער הקיבוץ. בשער ימינה 300 מ' עד "בשביל האופן"

מקום מומלץ לחניית רכבים

כפר רופין

אבני דרך במסלול

מוצב כלב, מוצב עופר, תל שלם, עין נזם, הבית האדום, מרכז צפרות, עין צמד.

אטרקציות

מרכז צפרות, ביו תור.

עונות השנה המומלצות למסלול זה

כל השנה, בחודשי הקיץ- בשעות הבוקר. בתקופת החורף והאביב הכל ירוק ופורח.

טיפים למסלול

ניתן להתחיל את המסלול גם בטירת צבי או בשדה אליהו. קישור לפורטל התיירות של עמק המעיינות http://www.maianot.co.il/tourism/ ניתן לקבל קובץ GPS במייל המסלול עדיין לא מסומן בשטח. בחודשים הקרובים ישולט וימופה.

תאור המסלול

נצא לאורך גדר הקיבוץ המערבית (בצידה הפנימי), עד לשער האחורי הפונה דרומה. משם נמשיך דרומה, בינות לבריכות הדגים השופעות ציפורים במרבית ימות השנה. לאחר כשני קילומטר, נגיע לכניסה למוצב כלב. במוצב שחזור של המקום. ע"מ לתאם ביקור, מומלץ להתקשר לדוד גלזנר .במוצב שירותים (המים לא לשתיה) ותצפית מרשימה מזרחה אל עבר הירדן. נמשיך דרומה על מאגרי המים הגדולים ונרד לדרך אספלט ישנה לאורך מטעי התמרים. לאחר כ 5.5 ק"מ, נגיע לפנייה שמאלה באמצע מטע תמרים. משמאלנו פינת זולה יפה, עם אפשרות לרחצה ומנוחה. המקום הוקם ע"י עובדי המטע של טירת צבי. מכאן נמשיך דרומה ונעבור דרך בריכות הדגים של טירת צבי. לטחר כ 7 ק"מ, נגיע לסוכת תצפית בפינה הדרום מזרחית של מאגר גדול. מצפה יצחק, הוקם ע"י דייגי טירת צבי לזכר יצחק אריאל, שהיה אחד מוותיקי דייגי העמק. מכאן נגלוש דרומה אל השדות ובק"מ 9 נגיע לשרידי מוצב "עופר". במקום תצפית מרשימה על גאון הירדן. נמשיך עוד מעט דרומה ונפנה על דרך עפר מערבה. שוב נעבור בין בריכות דגים ונראה מולנו את תל שלם. בק"מ 12.5 נגיע לתל שלם (רדרה). על התל תצפית 360 של כל האזור. נגלוש מהתל ונתחיל לנוע צפונה, דרך שולי הפרדסים. לאחר 18 ק"מ, נגיע לעין נזם (חונזיר). במקום בריכה גדולה וסוכת צל. אנא השאירו נקי אחריכם. נמשיך לכוון הכניסה לשדה אליהו. נצא בכביש הגישה לקיבוץ ונחצה בזהירות את הכביש לצידו המזרחי. נמשיך לאורך הכביש עוד מעט, עד לחניון "הבית האדום" בק"מ 20. במקום עמד בעבר בית טמפלרי. הסברים במקום. מכאן נמשיך לכוון מזרח. בק"מ 23 ישנה כניסה לאתר הצפרות. הדרכה בתאום - דוד גלזנר. נמשיך צפונה על כביש אספלט משובש עד לעין צמד בק"מ 24.5. במקום בריכה גדולה ופינות ישיבה מוצלות. מכאן נצא בחזרה אל סיום המסלול בכפר רופין.

מפת מסלול כללית

מפות למסלול

שאלות ותגובות

נכתב ב - 26/04/2012 09:47:02

גאון הירדן -

חג שמח, האם ניתן לקצר מעט את המסלול?
כמו כן, האם תנאי מזג האוויר מתאימים לאמצע מאי?

אשמח למשוב מאחר ומאוד אוהב את האזור.

חג שמח,
רונן
נכתב ב - 02/04/2013 10:11:42

גאון הירדן

שלום!
האם יש אפשרות לשכור אופניים במקום
ואם מגיעים עם רכבים איפה משאירים אותם?

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר