• Groopy
  • Groopy
  • CaravanZ
  • Groopy
Groopy

הקורונה היא רק יריית הפתיחה של הטבע – 12.9.2021.

פרטים

נפתח ב: 12/09/2021
סוג: טיול בארץ
 106 תמונות
 1 תגובות
 67 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור רכיבת הבוקר: לאן מועדות פנינו? זה עדיין לא ברור. רובנו נמשיך לחיות, אך ניבחן ביכולת להמציא את עצמנו מחדש, ללמוד את מה שהטבע מנסה ללמד אותנו ולהשתנות לפיו. המשבר הוא מבחן הישרדות, וגם כאן החזק שורד. אף על פי שהיינו רוצים להאמין שהדברים ישובו לקדמותם לאחר משבר הקורונה, שמדובר רק בהפסקה זמנית שלאחריה הכל יחזור לתפקד כשהיה - החיים לא ישובו למסלולם אלא יקבלו צביון חדש. המשבר ישנה סדרי עולם, יעצב דפוסי חשיבה וירקום קשרים חדשים במוח. העולם כמעט ונעצר ועם זאת כל כך הרבה דברים קרו כאן בחודש האחרון... לאן מועדות פנינו? זה עדיין לא ברור. היציאה מהתקופה המבלבלת הזו נראית מעבר לפינה. תמונות של טבע מתפרץ מצד אחד ותוכניות להסרת המגבלות הסביבתיות מצד שני. הלחץ העולמי על מקבלי ההחלטות להתמודד עם משבר האקלים ואז לפתע כלכלה עולמית קורסת ומיליוני אנשים אשר זועקים לעזרה. כולי תקווה ששנת 2020 תהיה שנת מפנה. עכשיו רק צריך לפעול ולדאוג שכלל המגמות יתגבשו לעבר מפנה חיובי ומשמעותי. בנימה אופטימית זו, אני ממשיך לדווש בחיק הטבע , הבוקר השכמתי לדרכי ויצאתי לעוד אימון בוקר. בימים אלו שהייה בבידוד נכפית על רבים מאזרחי העולם כחלק מההתמודדות עם מגפת הקורונה, אבל אני בחרתי לשהות בבידוד ככלי רב עוצמה, שבאמצעותו אפשר להגיע לתובנות עמוקות וגם לשפר את איכות החיים שלנו. הבידוד שלי הוא לצאת לטבע פראי, ליד נחל זורם; אולי בסמוך למצוק, בחופי ים, במערות או סתם על מרבד של דשא ירוק חי כמו של פעם. משחר ההיסטוריה אנשים יצאו לטבע כדי להתבודד ולהיות קצת עם עצמם ללא הפרעות מסיחים. היציאה להתבודדות בטבע מצורך בסיסי להתנתק מטרדות היום-יום, מהסביבה החברתית והמשפחתית; מהצורך בשקט, ברוגע ובשלווה, שהטבע יודע להעניק, והצורך להביט על החיים מהצד. חזרתי הביתה מרכיבה מאתגרת, נהנתי ממזג האוויר הקריר של שעות הערב. • זמן דווש: (4:31) ארבע שעות, ושלושים, ואחד דקות. • קילומטרים: תוספת של עוד כמה ק"מ לרפרטואר: 450.04 קילומטרי. • קלוריות: 1224 KCAL קלוריות. • עלייה: טיפוס מצטברת 275 מטר. • ירידה: ירידה מצטברת:275 מטר. מאחל לכם גמר חתימה טוב, ותחילת שבוע מהנה, נתראה בשבילים. פיירו קישור מצורף לגלריה:

שאלות ותגובות

נכתב ב - 12/09/2021 22:10:44

הקורונה היא רק יריית הפתיחה של הטבע – 12.9.2021.

אם מגפת הקורונה היא האקדח שהופיע במערכה הראשונה במופע של הטבע, אז משבר המזון העולמי הצפוי הוא הירייה בסוף המערכה השלישית.

קפצנו, נחזור לתסריט המקורי, לתוכנית הבריאה שכתובה בספרי הקבלה.

לטבע האינטגרלי, לכוח העליון, יש תוכנית אחת עבור התפתחות החברה האנושית, והיא להביא אותנו להיות דומים לטבע הגלובלי והאינטגרלי, להיות מקושרים בינינו ברגש ובשכל, במבנה ובפעולה, כאיש אחד בלב אחד.

תכלית התוכנית היא ללכד שמונה מיליארד בני אדם שחיים בתרבויות שונות, באזורים שונים, במנטליות הפוכה בתלות הדדית נפלאה כלפי הטבע, כלפי הכוח העליון.

הסוף הטוב מובטח, הקתרזיס יהיה באושר ועושר, אבל האם העלילה תהיה טרגית או קומית, מענגת או בלתי נסבלת? זה תלוי בנו, בקצב ההתפתחות שלנו. אם אנחנו מפתחים מודעות, לומדים ומבינים את תוכנית הטבע, נוטים לה בהתאם ליכולות הרגשיות שלנו, אז אנחנו בזרימה עם הטבע, בכפיפה אחת עם התסריט, וההצגה מהנה.

לעומת זאת, אם אנחנו מתרחקים מחוקי הטבע, נותנים חירות לאגו לעשות כרצונו, מאפשרים ליצור האנושי הגובר להתהולל באינדיבידואליות שלו, אז במידת הריחוק כך מידת הלחצים שנרגיש. והלחצים מצד הטבע מגוונים; הם יכולים לנוע ממכות קלות וצרות קטנות עד משברים עולמיים ומגפות. לטבע מנגנונים שונים לחייב אותנו לשוב לדרך הטובה המיטיבה, דרך של חיבור לבבי התחשבות הדדית. הכל תלוי בבחירה החופשית שלנו את נתיב ההתפתחות שלנו.

נכון לשנה האחרונה, מכיוון שהאנושות הרחקנו לכת מחוקי הטבע האינטגרליים ופעלנו לפי חוקים אגואיסטיים, אז חווינו (ועודנו חווים) זעזוע בדמות מגפה כלל-עולמית, נגיף הקורונה. אלא לצד תמונות מחייכות של הציבור שהתחסן לקורונה, מעבר לפינה כבר מחכה לנו המכה הנמרצת הבאה: משבר כלכלי עמוק שיטלטל את המשק ויפלוט מיליונים ממעגל התעסוקה.

ואם לא די לנו בזה, כמו באפקט הדומינו, המכה שאחריה היא משבר מזון. לאנשים לא יהיה כסף כדי לספק לעצמם אוכל נפש, מזון חיוני להכניס לפה כדי לשרוד.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר