• Groopy
  • Groopy
  • CaravanZ
  • Groopy
Groopy

למרות החיסונים עוקב בדאגה אחרי המתרחש 11.1.2020

פרטים

נפתח ב: 11/01/2021
סוג: טיול בארץ
 99 תמונות
 1 תגובות
 52 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור רכיבת הבוקר - בין השבילים התקופה האחרונה מביאה איתה אווירת נכאים לאומית, חוסר מוטיבציה הנובע מאי ודאות אחד גדול אופף את כל שגרת חיינו. אנו לא יודעים מתי ואיך יחזרו העניינים לשגרה, אנו לא יודעים איך תראה השגרה שאחרי. המצב הזה מכניס את רובנו למערבולת גדולה, לחוסר אנרגיה לסוג של המתנה, רביצה אין סופית ועמידה במקום. זאת באמת שאלה, שאלה שאין לי עליה תשובה אחת, חד משמעית. כך התגלגלה לה השיחה הועברה מהמילה "מוטיבציה" למילה "התמדה". המצב הנוכחי הוא מצב נתון, אין לנו (כמעט) השפעה עליו. אז במקום להתמקד בחוסר המוטיבציה עלינו לגייס את המשמעת העצמית, לזכור מהם הדברים אותם אנו רוצים לקדם, לקום ולעשות. לא פעם דיברתי על כך ש המשברים הגדולים ביותר נותנים לנו את ההזדמנות הגדולה ביותר ובתנאי (וזה תנאי גדול) שידענו לנצל את הזמן בתוך המשבר. לכן, אל לנו לכלות כוחות בגיוס מוטיבציה, עלינו לגייס משמעת עצמית ולפעול, לזכור מהי האמת שלנו וללכת איתה גם אם הדבר לא תמיד בא בקלות. רק כך נייצ'ר תנועה מקדמת בים אי הוודאות שהפכו להיות שגרת חיינו. ההבדל בין מה שאנו רוצים להיות לבין מה שאנחנו באמת, הוא מה שאנו מוכנים לעשות בשביל זה! אכן הדבר היחדי שעוזר להתמודד עם המשבר, זה להתנתק מחדשות, ולצאת לחיק הטבע עם האופניים. חזרתי הביתה עם חיוך שמח בלב, מרכיבה מאתגרת, נהניתי מהטבע, החוויה הייחודית של שעות הבוקר. • זמן רכיבה: (4:30) ארבע שעות, ושלושים דקות. • תוספת של כמה ק"מ לרפרטואר: 50:74 קילומטרים. • טיפוס מצטבר: 315 מטר. מאחל לכולכם המשך שבוע מקסים ומהנה. פיירו קישור מצורף לגלריה:

שאלות ותגובות

נכתב ב - 11/01/2021 16:48:46

למרות החיסונים עוקב בדאגה אחרי המתרחש 11.1.2020

גם המוטציה הדרום אפריקאית המידבקת יותר הגיעה לישראל. לאחר שהווריאנט הבריטי זוהה בנדבקים בישראל, התגלו גם ארבעה מקרים של המוטציה הדרום אפריקאית | "פייזר" הודיעה כי במחקר מהיר שביצעה נמצא שתרכיב החיסון שלה יעיל כנגד שתי המוטציות החדשות.
מחקר ישראלי חזה את המוטציה הבריטית והווריאנט הדרום אפריקאי. חוקרים ישראלים ניתחו את השינויים שגורמים לנגיף הקורונה להיקשר לתא האנושי ולהתפשטות מואצת שלו וחזו כבר לפני חצי שנה את המוטציות שהתגלו בווריאנט הבריטי והדרום אפריקאי.
הזן החדש של קורונה שכל כך מפחיד אותנו הוא יישום אופטימלי של האבולוציה

האבולוציה נטלה וירוס קורונה של עטלף והתאימה אותו לבני אדם, התוצאה התפשטה בכל העולם . כעת, בשני אירועים נפרדים אך מקבילים, היא שינתה את הווירוס אף יותר - ויצרה מוטציות חדשות.

בריטניה גילו מוטציות חדשות בנגיף הקורונה, ובימים האחרונים נראה כי כל העולם מודאג רק מזה. בסוף השבוע הודיע ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון כי בעקבות הזן החדש הוא החליט להטיל מגבלות נוספות נגד נגיף הקורונה. הסיבה לכך היא שמספר המקרים באנגליה זינק בשבועיים האחרונים בעקבות הזן החדש של הנגיף, שלדברי מדענים עלול להיות מדבק יותר בכ-70 אחוזים.

ברחבי העולם, גם כאן בישראל, עוקבים בדאגה אחרי המתרחש בבריטניה. "אנו בקשר הדוק עם בריטניה בנושא הגרסה החדשה של נגיף ה-COVID19", נמסר היום מארגון הבריאות העולמי, "הם ימשיכו לשתף מידע, תוצאות ניתוחי מקרה ומחקרים מתמשכים בנושא, ואנו נעדכן את המדינות החברות בארגון ואת הציבור ככל שנלמד יותר על מאפייני גרסת הנגיף הזו וכל השלכותיה".

כמו בכל התפתחות אחרת שקשורה במגפת הקורונה, גם כאן רב הנסתר על הגלוי, וחוקרים ברחבי העולם מנסים להבין את משמעות הגרסה החדשה וההשפעה שלה על החיים שלנו. "מה שידוע לנו כרגע זה שמדובר בזן שיש לו אוסף של מוטציות, ולא מוטציה אחת", הסביר לוואלה! בריאות פרופסור תומר הרץ, וירולוג מהפקולטה למדעי הבריאות וחבר במכון הלאומי לביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, "עדיין לא יודעים מתוך כל המוטציות האלה, לאילו יש חשיבות ולאילו אין חשיבות, זה ממש לא ברור, וכרגע בחקירה".

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר