• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

החיים ממשכים להתגלגל, העולם השתנה, ואני ממשיך להתגלגל עם האופניים 6.7.2020

פרטים

נפתח ב: 06/07/2020
סוג: טיול בארץ
 116 תמונות
 1 תגובות
 77 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור הקורונה הגיח אלינו בשלבים, בהתחלה שמענו עליה מרחוק, כמו בעיה פנימית של סין, אף אחד לא התרגש מזה, אך מהר מאד היא החלה להופיע אצלנו ומיד הודיעו על עוד הגבלות, מוסדות לימוד, עבודה ולבסוף סגר כללי . כולנו הרגשנו את זה בכל צורה אפשרית, רובם בייחוד הרגשנו את זה בכיס, חלקם יצא לעבודה מהבית, חלק אחר יצא לחל"ת וחלק אחר הרגיש את זה דווקא בעליה במכירות (ענפי המחשוב והמזון). הכלכלנים שהיו עסוקים במשך חודשיים בצורה מגמתית לדבר על האסונות של הקורונה מתחילים לאט להיעלם ואת מקומם תופסת תפיסה קצת יותר אופטימית כזו שמדברת על כך שישראל תתאושש יותר מהר ממה שחושבים, קצב הצמיחה שלנו בע"ה יעלה הרבה על התחזיות ובנוגע לגירעון הממשלתי צופים שהוא יהיה פחות נוראי ממה שהעריכו. חזרנו לשגרה, אמנם שונה, חלק מהילדים נשארו עדיין בבית, וחלק חזר לבית הספר ולגנים, העבודה עדיין לא כהרגלה. תחילת חודש יוני, המדינה ניסתה תחזור לשגרה כמעט מלאה, אך לא בהצלחה, עקב עליה גדולה בתחלואה עקב חוסר משמעט בציבור הישראלי, הכיוון כעט לא ברור. העולם כבר לא יהיה כשהיה, עכשיו צריך להילחם כולנו, כאיש אחד, במגפה הנוכחית ובאסונות הבאים שעוד נכונו לנו. פנינו צריכות להיות מופנות כלפי העתיד וכל היתר איננו חשוב. מגפת הקורונה, ולא רק היא, גם השריפות באוסטרליה והפשרת הקרחונים ועוד תופעות המתרחשות באחרונה, הן מסרים מן העתיד. רמזים מטרימים, אזעקות מייללות, על איך שהעולם שלנו עומד להיראות ומה יקרה לו ולנו אם נמשיך להתנהג כאילו הקורונה היא רק איזו תקלה קלה, ואחרי שנתגבר עליה, נחזור לשגרה. אם כך ננהג, נמשיך להפר את ההנחיות, נעמיד את חיינו, את האנושות כולה, בסכנת הכחדה. העולם השתנה. ואנחנו מה? הנמשיך אותו דבר? העולם הרי השתנה. האנושות כולה, אפילו מנהיגי העולם, מנהלות עכשיו מלחמה שונה מהמלחמות שהורגלנו בהן בין דתות, עמים, מדינות, בין בני אדם לבני אדם. עכשיו זוהי מלחמה של כל בני האדם בעולם נגד וירוס, מחלה, מגפה, המאיימת להרוג בנו בהמונינו. המלחמה בקורונה היא בינינו, כלל בני האדם, לבין מפלצת שאנחנו, בני האדם, יצרנו במו ידינו וקמה עלינו לכלותינו. הדוגמה הקטנה שלנו, מדינת ישראל, מלמדת שכנראה לא נלמד דבר ממשבר הקורונה, אנחנו אומנם מבינים שהעולם השתנה, אבל אנחנו לא מבינים שגם אנחנו צריכים להשתנות. משבר הקורונה הוא

שאלות ותגובות

נכתב ב - 06/07/2020 12:36:22

החיים ממשכים להתגלגל, העולם השתנה, ואני ממשיך להתגלגל עם האופניים 6.7.2020

משבר הקורונה הוא גם הזדמנות, הזדמנות להכיר בכך שלפעמים הטבע חזק מהטכנולוגיה ושהמציאות שאנחנו מכירים יכולה להתהפך בכל רגע.
האם האנושות תפנים את הלקחים האלה לקראת ההתמודדות עם משבר האקלים? אשרי המאמין.

סיפור רכיבת הבוקר

אני בשלי, ממשיך להתגלגל עם האופניים, עם הרגשה של חוסר ודאות ומעת מאוד אופטימיות זהירה , על מה שמתרחש מסביב.
איזו מדינה, איזו מדינה מיוחדת במינה, ממשלה לוחצת, מדינה נלחצת, אנשים בוכים, מחירים עולים.
לשלם מיסים וגם קופת חולים, אין כבר עבודה, הקופה ריקה, אין ממה לחיות, סגרו את הלשכה.
בכנסת הם יושבים, עלינו הם עובדים, לקחו החסכונות, הלכו הפיצויים, לנו כבר נמאס, דפקו לנו עוד קנס, גם על דלק הוסיפו את המס.

איזו מדינה מיוחדת במינה, ממשלה דורשת, כסף מבקשת, יש לנו שרים, רק כיסא רוצים, לא עושים דבר ורק מבטיחים.
איפה השוויון, איפה החזון, איפה המוסר, איזה ביזיון.

יצאתי השכם בבוקר להתאוורר מהמחשבות, ומה אספר? יש דברים רבים עליהם נוותר, למרות הבלגן והחסרונות.
אך המשיך לדווש מדינתנו לדורי דורות.
חזרתי שוב הביתה מרכיבה מאתגרת, נהניתי מבריזת החוף ומהאווירה הקסומה, וכמובן מהחוויה המדהימה והייחודית בשעות הבוקר השקטים, לפני סערת ההמונים לאורך החופים.
• זמן דיווש על אופניים כולל: (4:36) ארבע שעות, ושלושים ושש דקות בלבד.
• הוספת מספר קמ"ש נוספים לרפרטואר: 60:54 ק"מ
• טיפוס מצטבר: 190 מטר.
בנימה אופטימית זו מאחל לכם המשך שבוע טוב, נתראה בשבילים.
פיירו
קישור מצורף לגלריה:הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר