• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

לרכוב עם האמונה - 83 - סובב עלי

פרטים

נפתח ב: 18/01/2020
סוג: טיול בארץ
 65 תמונות
 1 תגובות
 222 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

לא נבחר קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
אנו ממשיכים לרכוב בארץ התנ"ך, בארץ אבותינו! אנו רוכבים במחוזות שאינם מוכרים ודאי שלא למרבית רוכבי האופנים, מקומות שלצערי רבים אינם מבקרים בהם. אנו ממשיכים להטביע את חותם גלגלנו בשומרון...כי - בשומרון החל הקשר בין עם ישראל לארצו, לכאן מגיע אבי האומה לראשונה בעקבות צוו אלוקי, "לך לך מארצך...יעבור אברהם בארץ עד מקום שכם ועד אלון מורה"(בראשית) » לשומרון חזר לראשונה יעקב אבינו, לאחר גלות ארוכה ומבצע את אחד משלושת הקניינים שנעשו על ידי אבותינו לביסוס אחיזתנו בארץ, "ויבא יעקב שלם עיר שכם אשר בארץ כנען בבאו מפדן ארם ויחן את פני העיר" » בשומרון מתקיים מעמד הברית וטקס מגילת היסוד לחירותו וארצו "והיה כי יביאך ה' אלוקיך אל הארץ...ונתתה את הברכה על הר גריזים ואת הקללה על הר עיבל...היום הזה נייתה לעם" » בשומרון [בשכם] נקבר יוסף בן יעקב, שהיה ממייסדי האומה הישראלית כמסופר ביהושע "ואת עצמות יוסף אשר העלו בני ישראל קברו בשכם בחלקת השדה אשר קנה יעקב...". יצאנו מעלי לסיבוב גדול בשבילי השומרון, בשומרון כמו בשומרון...שום דבר לא קל, הרבה...הרבה מאוד עליות בדרכים קשות. הפיצוי בנופים הקשוחים והמיוחדים של הרי השומרון, ביישובים המיוחדים, בעמקים, במטעי הכרמים הרבים ואוויר ההרים המשכר. המון תודות למשה על הכל

תוצאות 1-20 מתוך 65

איתן ומשה
טיפסנו ועמק שילה הנפלא נגלה לענינו
אחיה מולנו
בין הכרמים
חולפים ליד עדי עד
אירוס הסרגל - נדיר ובסכנת הכחדה
אירוס הסרגל הנדיר
מטפסים...מטפסים ...ומטפסים
קידה מולנו מטפסים לתצפית
התצפית מקידה מעל כביש אלון -דומה מולנו
מעל כביש אלון
נכנסים לאש קודש
חצינו את אש קודש ויורדים לתוך העמק
עמק רחב ידיים ומרהיב בצבעיו
משה מושך קדימה
צבאים...יש המונים בשטח
ארץ אבות
מעל עמק שילה מהצד השני
ארץ זבת חלב ודבש
מול הכפר הפלשתינאי קריות
ואנו נכנסים לשבות רחל
חוצים את שבות רחל לצד השני
והפעם מבט על עמק שילה המדהים
מעל שלל הצבעים של עמק שילה
נכנסים לרכיבה מעל נחל שילה
מעל נחל שילה
הערוץ העמוק של נחל שעלה
מתחת לגבעת הראל
ממשיכים לאורך נחל שילה
אחד המצנירים היפים בנחל שילה
עצרנו פה
אחת מהבריכות
מים עמוקים וקריםםםם
מערת הבריכות בעין עז
המשכנו למעיין הבא
המעיין הבא
זוג בריכות יפיפיות
איתן נהנה מהמקום
נעשה קר והשמים מתקדרים - חייבים לחזור
רוכבים חזרה לעלי
מטפסים לעלי
ברחובות עלי לרכבים
סוף הטיול - נתראה בטיול הבא

תוצאות 1-20 מתוך 65

שאלות ותגובות

נכתב ב - 18/01/2020 01:04:36

נקודות לציון

עלי - הישוב עלי הוקם בשנת תשמ"ד, 1984. הישוב נקרא על שמו של עלי הכהן - אחרון הכהנים במשכן שילה, המקום בו שכן המשכן בימות השופטים במשך 367 שנה. הישוב עלי הוקם כישוב עירוני, מרכז ליישובי הסביבה. עלי הינו ישוב עירוני עם מגוון אוכלוסיה, עולים חדשים וישראלים ותיקים, זוגות צעירים, משפחות וקשישים.

שבות רחל - בחודש מרחשון תשנ"ב (1991) נרצחו רחלה דרוק - תושבת שילה ואם לשבעה, ויצחק רופא - נהג של החברה לפיתוח, ע"י יריות שנורו בידי בני עוולה לעבר האוטובוס בו נסעו, בדרכם להפגנת הענק של הימין בכיכר מלכי ישראל בתל אביב. עוד באותו הלילה עלתה קבוצת אנשים למקום הרצח - לרחלים, ובליל הלוויה הקימה קבוצת בחורים מישיבת שילה את הישוב שבות רחל על שמם של הנרצחים. מאז, שבות רחל עולה ופורחת ומוסיפה חיים.

שילה - יישוב קהילתי בדרום השומרון על הר אפרים. זהו הישוב הראשון בישובי גוש שילה. לישוב יש סמיכות לאתר המקראי של שילה הקדומה בה שכן משכן שילה במשך 369 שנים. הישוב נוסד על ידי שני גרעיני התיישבות של גוש אמונים. היו מספר ניסיונות התיישבות במקום אשר פונו על ידי צה"ל. רק בשנת 1979 לפי החלטתו של שר החקלאות דאז אריאל שרון ובאישורו של שר הביטחון דאז עזר ויצמן הכריזה הממשלה על המקום כישוב קבע. הישוב ממוקם על שני הרים וליד עמק שילה. בעמק זורם לו נחל שילה שהוא למעשה אחד מיובלי הירקון נמצא בקרבת הישוב.
יישוב חוות הדעת -חוות חקלאית טבעית שהוקמה בבית אבן שעמד הצומת במשך שנים רבות, המקום מנסה ליצור "אשרם יהודי". בחווה גרים קבוצה של צעירים ומספר משפחות העוסקות בגידולים אורגניים ובחיים אורגניים ובעבודת השם. החווה משמשת מרכז להתחדשות וטעינת הגוף ונפש ברוח פנימיות התורה והמסורת העברית העתיקה. המרכז נבנה על מנת לאפשר לכל אחד למצוא את נקודתו הפנימית בתורה, ולתת לו את הדרכים והשבילים לתורת חיים מיטיבה. בחווה מתקיימות סדנאות, סמינרים וימי עיון. המוטו חיבור יהדות פנימית בחיק הטבע. ברוח החיה של החווה הינו הרב מיכי יוספי שגר המקום עם בני משפחתו. במקום נמצא בור מים מדהים בצורת פעמון המשמש לטבילה ולשחייה. באזור מספר מערות עתיקות שחלקן משמש למגורים ולתפילה, בוסתנים יפים ואף שרידים ארכיאולוגיים.

אש קדש - יישוב יפיפה שהוקם בשנת תשס"א ובו כ-20 בתים [כיום יש הרבה יותר משפחות במקום בריכת מים יפיפה

עין עוז – מוכר גם בשם עין מוח'יבר – מעיין שכבה הנובע ממערה מכוסה בשערות שולמית. מהמערה נשפכים המים לבריכה המחולקת לשני מעגלים, אחת עמוקה למבוגרים והשנייה פחות עמוקה לילדים. בשנת 2005, שופץ המעיין לזכר הראל עוז בן נון שנרצח יחד עם חברו שניאור שלמה ליבמן על ידי מחבלים באמצע סיור ביטחוני על יד היישוב יצהר. במקום ישנם שולחנות פיקניק ופחי אשפה וכן הוצבו שלטי הדרכה.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר