• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

הכוח להמשיך קדימה - הפסיכולוגיה מאחורי התמדה באימונים 30.11.2019

פרטים

נפתח ב: 30/11/2019
סוג: טיול בארץ
 36 תמונות
 1 תגובות
 230 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור רכיבת שבת בבוקר שישי בלילה יורד ביתי אל הים, וגלים מכים על חלוני, הגגות מסביב קופצים ממקומם, ועצים מתנפצים מול ביתי, ודומעה הרוח בעיני, שבת בבוקר חוזר ביתי אל החוף, הגגות שבים אז למקומם, וחמה ברקיע תכלת אינסוף, מקפידה על הסדר בים. מתעורר לי לבוקר חדש, ויוצא לי לדווש על גדות נחל הירקון, בירקון שמש צהובה בשמיים, שום דבר לא זז, בוקר קררי של חורף תל אביבי, שני אקליפטוס ענקים, שותים לרוויה את המים הכחולים, שמש צהובה בשמיים, וירוק כהה, ירוק כהה במים. ולאורך טיילת הדרומית עד יפו העתיקה, באתי ושמתי עיניים בשעון שבמגדל, מביט על השמיים אלף כוכבים מעל, מריח את הריח ותביט על הזריחה, ואז מרגיש בעצמות, מרגיש כי שוב, שאני נמצא ביפו. חוזר לי לאורך טיילת החוף, את כל הסמטוכה, משאיר לאחרים, כייף, כייף לי כל הבוקר על הטיילת, בראש מלא שטויות, כמה יפהפיות יש תחת השמשיות, אור לי בעיניים משמש, וממים על הטיילת שלי, חופשי חופשי לאורך הטיילת זה כל חיי, בחורף קצת משתעל, וככה הן הולכות לי, וככה הן פורחות לי. חופשי חופשי...לאורך הטיילת, ממש כמו חולם הלך לי יום שלם, ותיכף יגיע לילה. בתום רכיבת נפח של (3:28) שלוש שעות, עשרים ושנונה דקות, עוד כמה קילומטרים נוספים לרפרטואר 50:02 ק"מ, וטיפוס מצטבר של 185 מטר גובה. שבת שלום, ומהנה לכול החברים - נתראה בשבילים, פיירו מצ"ב לינק לגלריה:

תוצאות 1-20 מתוך 36

תוצאות 1-20 מתוך 36

שאלות ותגובות

נכתב ב - 30/11/2019 11:23:59

הכוח להמשיך קדימה - הפסיכולוגיה מאחורי התמדה באימונים 30.11.2019

היכולת לגייס כוח בכל פעם מחדש ולצאת לאימון היא יכולת ברוכה וזו כנראה הסיבה למה מוטיבציה לאימונים היא נושא שמעסיק עד מאוד את ענף הפסיכולוגיה. כך גם אתם תוכלו לרתום את המדע לטובת הצלחה בפעילות הגופנית שאימצתם.

מאז שפרשתי לפנסיה, התחייבתי לשגרת האימונים קבוע, כמעט מדי יום, יום, מתעורר השכם בבוקר ויוצא לדווש לי בחיק הטבע, לפני שפרשתי עבדתי, והחיים שלי היו מאוד עמוסים, השתדלתי לדווש פעמיים בשבוע, השכם בבוקר לפני היציאה לעבודה, ובמדי שבת באופן קבוע.

חבריי לעבודה, מוצאים את עצמם חסרי כוחות לחלוטין כשכל מה שבא להם, זה להרים את הרגליים למעלה ולנוח. אך האם זה הדבר הנכון לעשות?
לאנשים שמתאמנים אין יותר או פחות זמן מאלה שאינם - ההבדל היחיד הוא שהם משתמשים בזמן הפנוי שלהם באופן שונה, ושמים את העיסוק בפעילות גופנית גבוה בסולם העדיפויות שלהם.

כיצד ניתן לעשות זאת?
קיבעו לעצמכם מראש את ימי הפעילות וסמנו אותם ביומן הפעילות השבועי שלכם, על מנת לוודא שאין לכם אירועים אחרים שעלולים להתנגש. בנוסף, זכרו להתכונן בערב לפני – הכינו בגדים ונעלי אימון מראש והניחו אותם במקום בולט ונגיש.

אל תשכחו גם לתגמל את עצמכם: קבעו יעדים כמו מספר אימונים בשבוע והעניקו לעצמכם פרסים קטנים על עמידה ביעדים האלו. אם המצב מאפשר נסו להתאמן כבר על הבוקר. אם מתאפשר לכם להתאמן רק בערב שימו את בגדי האימון ברכב וסעו ישירות מהעבודה למקום האימון. מרגע הכניסה הביתה כבר קשה יותר לצאת שוב.

האמינו ביכולות שלכם
להיות בכושר ולהניע את הגוף באופן נכון מבחינתי זה לטעון אנרגיה ייחודית. תחושת המסוגלות, כיף, זרימת אוויר לגוף ונשמה, חיבור לעצמך, וגם להיראות ולהרגיש מצוין. כושר הוא פילוסופיה וחיים, ואני אוהב את זה! מקווה שהצלחתי להעביר לכולכם את אהבתי לאורח חיים ספורטיבי ולהדביק בחיידק הכושר. וכמובן, מקווה לראותכם מדוושים, ומדוושות בשבילים לצידי.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר