• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

שבת בבוקר יצאתי לדווש עם תחושה משונה, ומעט פחד 3.11.2018

פרטים

נפתח ב: 03/11/2018
סוג: טיול בארץ
 31 תמונות
 1 תגובות
 163 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור הדרך: משכונת המשתלה, לשדות רמת השרון, תל ברוך צפון, דרך קק"ל עד הטיילת חוף הצוק, שביל שרון עד המרינה הרצליה, חזרה לנמל תל אביב דרך חוף הטיילת תל ברוך, אל פארק הירקון, והביתה לשכונת המשתלה. ובתום רכיבת נפח (2:47) שעתיים ארבעים ושבע ודקות, עם כמה קילומטרים נוספים לרפרטואר של 39:05ק"מ, וטיפוס מצטבר של 105 מטר גובה. שבת שלום לכולם, נתראה בחיק הטבע בשבילים. פיירו מצ"ב לינק לגלריה:

תוצאות 1-20 מתוך 31

תוצאות 1-20 מתוך 31

שאלות ותגובות

נכתב ב - 03/11/2018 13:01:19

שבת בבוקר יצאתי לדווש עם תחושה משונה, ומעט פחד 3.11.2018

אני מטבעי אדם פחדן, תכונת הפחד הוטבעה בנפש האדם, כדי שישמור עצמו מפני סכנות. ישנה סיבה נוספת לתכונת הפחד שהוטבעה בנפש האדם, והיא הרגשת התלות בבורא עולם. כמו שאמרו רבותינו, "לא נבראו רעמים אלא כדי לפשט עקמומיות שבלב, שנאמר: והאלוקים עשה שיראו מלפניו".
את סוגי הפחד ניתן לחלק לשלושה סוגים עיקריים:
א. פחד מפני העתיד. כמו: סבל, מחלות, מחסור וכדומה.
ב. פחד מפני כישלונות.
ג. פחד מפני המוות.
נובמבר הגיע, התעוררתי עם תחושה מוזרה, של פחד במקצת - לאחר הרכיבה האחרונה שלי, חזרתי הביתה עם מעט פחד עקב דבר שקרה לי צריבה בשטן, לאחר הרכיבה האחרונה. שאני לא מקיר היטב את התופעה הזו. התייעצתי עם רופא המשפחה, וקיבלתי את כול ההנחיות הנדרשים להמשך טיפול– דעתי האישית מה שקרה כנראה לא שתיתי מספיק מים ברכיבה האחרונה.
זיעה קרה, דופק מואץ, נוקשות בשרירים, קוצר נשימה ועוד. כל אלו הם סימפטומים המוכרים לכל מי שחווה תחושת חרדה, חווית החרדה יכולה לנוע בין חוסר נוחות קלה ועד אימה ופאניקה. גם משך הזמן של חווית החרדה יכול לנוע בין שניות ספורות ליום שלם ואף יותר. בכל מקרה, מדובר בחוויה לא נעימה ולעיתים מאד מגבילה, גם אם אינה מסוכנת.
שישי בבוקר התייעצתי שוב עם הד"ר בקבוצת הרכיבה, ונתן לי אור ירוק להמשיך ברכיבה, ובמקביל לטפל בנושא לפי דרישת רופא המשפחה.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר