רוצים להצליח בלימודים? רכיבה על אופניים היא שיטה יעילה לשיפור הזיכרון

פרטי ההודעה

כולם יודעים עד כמה רכיבה על אופניים תורמת לנו לבריאות וגם לתחושה העצמית. אולם, האם ידעתם שרכיבה על אופניים היא גם שיטה מצוינת לשיפור הזיכרון? מסתבר שרכיבה על אופניים יכולה לעזור לנו לשפר את הזיכרון והיא כלי נהדר למי שרוצה להצליח בלימודים. אתם סטודנטים, שמחפשים דרכים להתמודד עם המידע הרב שאותו אתם צריכים לזכור? "על הדרך" אתם גם אוהבים לרכב על האופניים? אם כן, זוהי ההזדמנות שלכם לשפר את הציונים שלכם ולהצליח יותר. איך זה עובד? התשובה, לפניכם.

לשפר את הזיכרון באמצעות רכיבה על אופניים
אם אתם סטודנטים שלומדים לתואר אקדמי, סביר שאתם עמוסים במבחנים, עבודות, וגם מוצאים את עצמכם מבלים לא מעט שעות בספרייה או בלמידה של תכנים חדשים, שלא תמיד פשוטים. סביר גם שאתם צריכים לזכור מידע רב במהלך הלימודים, מידע שהכרחי להמשך. על פי לא מעט מחקרים נמצא שפעילות גופנית יכולה לתרום לא מעט לגופנו, ובעיקר גם יעילה לשיפור הזיכרון שלנו. ישנם אמנם לא מעט תרגילים למוח, שאפשר לבצע כדי לשפר את הזיכרון, אולם דווקא הפעילות הגופנית עצמה יכולה להועיל ולסייע לסטודנטים רבים. רכיבה על אופניים, הנחשבת לפעילות גופנית פשוטה, באופן כללי, היא פתרון מצוין. הרכיבה על האופניים מגבירה את זרימת החמצן והדם ישירות אל המוח וגם תורמת למערכות שונות בגוף, לרבות הזיכרון עצמו ומערכות קוגניטיביות נוספות. אין זה אומר שמוכרחים לרכב על אופניים במשך שעות בכל יום. כדי להשיג את האפקט הרצוי ולשפר את הזיכרון, מספיק לרכב במשך 20 עד 30 דקות בכל יום. כמובן שאם אפשר לשלב גם פעילויות נוספות, כמו שחייה, למשל, וגם הליכה, יהיה זה בונוס. אולם, אם זמנכם קצוב, רכיבה קצרה על אופניים לאורך כל השבוע תהיה פתרון עבורכם, ובעיקר כזה שיוכל לסייע לכם בלימודים.

מתי לרכב?
סטודנטים רבים עמוסים במטלות לאורך השבוע. חלקם אף משלבים בין עבודה ללימודים, כמו לימודי מדעי המחשב, ואינם מוצאים זמן לפעילויות נוספות. אולם, מכיוון שלרכיבה על האופניים ישנה חשיבות רבה מאד וגם אפשרות לעזור ולשפר את הזיכרון, מומלץ למצוא את הזמן המתאים בכל יום לבצע זאת. אפשר להתחיל את הבוקר, בשעה מוקדמת, ברכיבה קצרה סביב הבית או, במידה ועובדים במקום קרוב, לרכב אל העבודה במקום לנסוע ברכב או באוטובוס. אם גרים לא רחוק מהמכללה, אפשר גם לרכב על האופניים אליה ונצל את ההזדמנות לפעילות גופנית. מי שאין לו אופניים ורשום לחדר כושר, למשל, יכול לנצל זאת, ובכל ביקור במקום לשלב גם רכיבה קצרה על האופניים. חשוב למצוא את הזמן לעשות זאת ולו כדי לשמור על הבריאות, לשמור על הגוף וכמובן גם, במקביל, לשפר את הזיכרון.

לסיכום
רכיבה על האופניים היא דרך נפלאה לשפר את היכולות הקוגניטיביות השונות וגם לשמור על הבריאות. אפשר לעשות זאת לבד ואפשר להתחבר לקבוצה של אנשים ויחד לצאת לרכיבה קצרה. בכל מקרה, מומלץ להפוך זאת לפעילות שמבצעים מדי יום וכחלק מהשגרה.

שאלות ותגובות

נכתב ב - 21/01/2015 18:29:00

כתבה מעניינת

כתבה באמת מעניינת, חידשה לי הרבה דברים והאמת שלמזלי אני רוכב מגיל צעיר ובאמת הולך לעשות תואר ראשון במדעי המחשב.

יהיה נחמד אם תהיה לנו קבוצת רכיבה בזמן הלימודים :)

אני הולך ללמוד פה:
http://www.netanya.ac.il/Schools/ComputerScienSchool/Pages/default.aspx

מישהו מהאיזור ?
נכתב ב - 23/06/2016 13:52:00

יש בזה משהו

בתור אחד שלומד עכשיו לימודי מדעי המחשב, אני חייב לציין שהספורט שאני עושה, בעיקר רכיבות בפארק, מאוד עוזר לי לפרוק אנרגיה ולהתאוורר מכל הלימודים. אגב, אני מאוד מרוצה מאיפה שאני לומד, אז מי שמעניין אותו, מוזמן:
http://www.netanya.ac.il/Schools/ComputerScienSchool/Pages/default.aspx

בהצלחה לכולם!

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר