אופניים חשמליות והפתרון הסיני

אופניים חשמליות לעולם טוב יותר

תופעת האופניים החשמליות איננה ייחודית לישראל, ארצות רבות בעולם חוות תופעה זו. תופעה זו מייצגת דרך חדשה של התניידת, אשר אינה דורשת ממון רוב ומאפשרת לרוב האנשים בעיר להנות מהיתרונות של נסיעה מהירה, כמעט ללא עלות ולמדינה להרוויח תנועה ללא זיהום אוויר.
 

 

מבט מסביב לעולם

אז כמו שכבר ציינו מדינת ישראל היא אינה המדינה היחידה בתחום זה אשר חווה עליה גדולה בשימוש באופניים חשמליות. קיימות מדינות רבות בעולם המפותח כגון ארה"ב וקנדה אשר גם הן חוות עליה זו, אך ללא שום ספק המדינה בעלת האוכלוסייה השנייה בגודלה בעולם, היא זאת שמובילה את המהפכה בתחום. סין בעשורים האחרונים חווה התפתחות טכנולוגית וכלכלית שאף מדינה מתפתחת אחרת חווה. המעמד הנמוך משפר את מעמדו ונוצרת שכבה של מעמד ביינוני חזק. פרט ליתרונות הכלכליים, דבר זה יוצר זיהום אוויר אשר בעיקר מתמקד במרכזי הערים.
 

 

הפתרון הסיני

הפתרון הסיני מורכב משני חלקים – המקל והגזר. מצד אחד, הממשלה הסינית אוסר על כניסת רכבים המונעים באמצעות מנועי בעירה למרכזי הערים באמצעות חקיקה ואכיפה ומהצד השני הממשלה הסינית היא בין הממשלות המעודדות ביותר שימוש בכלי רכב חשמליים ובאופניים חשמליים במרכזי הערים. באמצעות ההקלה במיסוי ועידוד הרכישה מבקשת הממשלה הסינית לחולל מהפכה של ממש ולהוריד את רמות הזיהום במרכזי הערים הגדולות בסין.

 

האם הכל קשור רק לסביבה?

אופניים החשמליות, מהוות גם פתרון של ממש לאנשים בעלי מוגבלויות. אנשים אלו בעבר אינם היו מסוגלים כמעט להתנהל מחוץ לביתם או בתנועה קרובה מאוד אליהם. אך, כיום האלטרנטיבה של אופניים חשמליות עוזרת להם בנושא ומגדילה עבורם את טווח ההתניידות. בשל מגבלות חקיקתיות להרבה מאוד אנשים בעלי מוגבלויות אין אוטו ולכן אופניים חשמליות הינן הפתרון האידאלי עבורן. וכך מרוויחים פעמיים גם חוסכים זיהום אוויר רב במרכז הערים וגם מאפשרים לאוכלוסייה חלשה בחברה, את היכולת העצמאית של התניידות לטווחים רחוקים מבעבר.

המאמר באדיבות סוויפטבייק אופניים חשמליות
 

 

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר