רכיבה בגיל השלישי

רכיבה בגיל השלישי
אם לדעתכם פעילות גופנית לא יכולה להיות כיפית, אז כנראה שעדיין לא ניסיתם לרכוב על אופניים. אחד הדברים הכיפיים באופניים הוא שהרכיבה יכולה להיות מהנה ומאתגרת בעת ובעונה אחת. פעילות זו אפשר לבצע לבד או במסגרת קבוצתית. הכול לפי הנטייה שלכם.

כיף לכל הגילים
רכיבה על אופניים מתאימה לכל גיל, החל מילדים צעירים וכלה באנשים בגיל השלישי. למשל, אם אתם אוהבים לסייר באתרים היסטוריים, כיף לעשות זאת על אופניים. אם אתם מעדיפים רכיבה נינוחה בעיר או מעדיפים להתרחק מהעיר וליהנות מהטבע – רכיבה על אופניים בשבילים שמיועדים לכך יכולה להיות הדרך הטובה לעשות זאת. גם בני הגיל השלישי שמתגוררים במסגרת דיור מוגן יוקרתי או בית אבות, יוכלו למצוא דיירים שישמחו לצאת לטיולים על אופניים.

יתרונות הרכיבה
להיות בכושר זה יותר מאשר רק לרכב על אופניים. כושר גופני בכלל מאפשר לכם לתפקד טוב יותר בכל היבטי החיים ומסייע לכם להיראות ולהרגיש טוב. רכיבה על אופניים בפרט היא כמו אימון אירובי בעצימות נמוכה. הרכיבה נהדרת עבור הרגליים ומקלה על המפרקים יותר מאשר כל פעילות גופנית אחרת. בנוסף, הרכיבה עוזרת להשיל משקל גופני עודף.
פעילות גופנית דורשת מחויבות, ולכן חשוב שהיא תהיה גם מהנה. במהלך הזמן תראו שאם אתם נוקטים בגישה רגועה יותר בעת הרכיבה, האופניים הופכים לדרך מהנה להשיג את מטרות הכושר. אין ספק שברכיבה על אופניים הגמול שווה את המאמץ.
כמובן שלפני שמתחילים בכל פעילות ספורטיבית צריך קודם כל להתייעץ עם רופא המשפחה. אישור רפואי מומלץ בעיקר לבני הגיל השלישי, לדיירי דיור מוגן יוקרתי וכיוצא באלה.
עם קצת סבלנות ומעט מאמץ תוכלו לשפר את מערכות הגוף כמו: לב וריאות, סיבולת, כוח, גמישות, יציבות, אנרגיה, שינה טובה, לחץ דם, מסת עצם ועוד. וכל זאת באמצעות רכיבה על אופניים.

מסלולי רכיבה על אופניים ברחבי הארץ
לא רק העיר תל אביב הקצתה מסלולים לרכיבה על אופניים בפארק הירקון, גם רשויות מקומיות אחרות עשו זאת.

בצפון הארץ
נתחיל בצפון הרחוק. בראש הנקרה תמצאו לא רק נקרות מטופחות אלא גם טיילת יפהפייה באורך של 5 ק"מ שמתאימה לרכיבה על אופניים. המסלול משחזר למעשה דרך עתיקת יומין שעליה סללו הבריטים את מסילת הברזל "ארץ ישראל – לבנון". המסלול קל מאד לרכיבה לכל הגילאים, ובעיקר לבני הגיל השלישי.

במרכז הארץ
נדלג למרכז הארץ ונקפוץ לראשון לציון. החברה העירונית סללה בעיר שני  מסלולי אופניים מסומנים. המסלול הכחול מתחיל בשדרות משה דיין וכיוונו מערבה עד חוף הים. אורך המסלול הוא 6 קילומטרים. המסלול האדום מתחיל בפארק החולות קרית גנים וכיוונו דרומה. מסלול זה מסתיים בפינת הרחובות בר לב פינת משה דיין. אורך המסלול 3.2 קילומטרים. בפארק נאות שקמה שבמערב העיר יש מסלול אופניים נוסף.

בדרום הארץ
בדרום הארץ נתמקד ברכיבה על אופניים ביער בארי שבחבל הבשור. זהו אחד האתרים המומלצים לטיולי אופניים לכל המשפחה. יש בו מסלולי בטון ואספלט והכניסה אליו חופשית. ביער יש גם מסלול אתגרי שמיועד למיטיבי רכיבה.
מסלולי אופניים נוספים תמצאו בנחל אלכסנדר, באשדוד, בין רעננה להרצלייה, במודיעין, בפארק הלאומי ברמת גן, בכפר סבא, ב"בייק פארק" בנתניה, בבאר שבע ועוד. נסו ותהנו!

 
 

שאלות ותגובות

נכתב ב - 11/07/2013 11:24:49

קבוצה במיוחד לגיל השלישי

החברה מ CYCLENIX ידועים ברכיבות הרגועות שלהם
באזור השרון (רעננה,כ"ס) בשבת בבוקר,
כך גם אני התחלתי לפני כמה שנים...
דברו איתם
John 050 9422 788
jcandy@inter.net.il
www.cyclenix.com
וגם
David 054 4741 424
Ted 052 3520 000
תוכלו להגיד להם שאני המלצתי...
נכתב ב - 06/03/2019 17:12:17

Hi dear


Greetings my dear
My name is Basilia Jackson a lady from U.S, i saw your profile and become interested in knowing you please contact
me in my email address as a friend
(basiliajackson028@gmail.com)

ברכות יקירתי
שמי Basilia ג'קסון גברת מארה"ב, ראיתי את הפרופיל שלך והתעניינתי לדעת אותך בבקשה ליצור קשר
  לי בכתובת הדוא"ל שלי כחבר
      (basiliajackson028@gmail.com)

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר