תאור הרכיבה
טיול רכיבה - מסע מים התיכון לים כנרת
גרסת שמורת אפק נחל אבליים , עמק בית נטופה , ואדי חמם , גינוסר
טיול יום רכיבה באופניי הרים
מידע כללי:
1. אורך המסלול 64 ק"מ.
2. משך הטיול יום שלם .
3. דרגת קושי קל עד קל פלוס המסלול כולל קטע רכיבה בעליה מתונה מאד באזור גוש שגב , עליה מעבלין לכפר מנדא , עליה של 300 מטר משביל המוביל הארצי למעליבון לכפר , ועליה קצרה לואדי חמם וירידה כייפית מהירה וחזקה לים כנרת דרך ואדי חכם עד בואכם לכפר חמם .
4. נקודת המפגש שכונת סביוני ים בקרית ים רחוב הארזים
5. התחלה רכיבה 7:30 , רכיבת חימום לחוף הים בקרית ים.
6. לקיחת מי ים תיכון , צלום קבוצתי , הסבר והוראות לדרך
7. סיום הרכיבה 15:30 קיבוץ גינוסר , רחצה בים בכנרת,
8. העלה לאוטובוס חזרה לקרית ים
9. משך הטיול כ 8 - 10 שעות.
10. בשעה 11:30: – 12:30 ארוחה קלה של סלטים , חומוס , לבנה , פיתות ושתייה קלה בכפר מנדא
כיצד מגיעים: אפשרות א מחיפה
1. סע לכוון חיפה חצה את העיר את גשר פז
2. בגשר פז עלה על הגשר סע לכוון הקריות על כביש 58.
3. בכביש 58 סע כל הזמן ישר באזור קרית שמואל
4. סע עד הכיכר הגדולה של קרית ים בשדרות ירושלים ,
5. עבור את ככר המנורה המשך ישר עד רחוב הארזים פנה ימינה.
כיצד מגיעים: אפשרות ב מצומת פורדיס
6. סע לכוון צומת פורדיס כביש 70 מזרח.
7. סע עד צומת התשבי המשך ישר עד לצומת העמקים
8. בצומת העמקים המשך ישר לצומת יגור .
9. בצומת יגור פנה ימינה סע עד צומת סומך
10. בצומת סומך סע עד כביש 4
11. בכביש 4 פנה ימינה עבור את צומת אפק
12. בצומת הבאה פנה שמאלה
13. עבור את גשר פסי הרכבת עד הרמזור
14. ברמזור פנה שמאלה שמאלה
15. הפניה ימינה הראשונה רח הארזים בשכונת סביוני ים קרית ים
תיאור המסלול:
1 מחוף הים שבקרית ים נצא לרכיבה לכוון קרית ביאליק .
2 מקרית ביאליק נכנס לשטח ונרכב לשמורת עין אפק נעשה ביקור בשמורת הטבע
3 שמורת עין אפק היא זכר לביצה הגדולה שהיתה באזור
4 הפסקה ראשונה קצרה נעשה באזור שמורת אפק .
5 נצא מהשמורה ונרכב לכוון קיבוץ אפק נכנס לשביל אדום שביל 3179 שביל אדום.
6 נמשיך על השביל האדום עד כביש 70 , נחצה את הכביש מתחת לגשר .
7 נמשיך לרכב עד כב