בוקר טוב אורח פורח
או

Groopy
Groopy
Groopy
Groopy
Thule-Groopy
 
Groopy Store
Groopy

נקודת יציאה והסבר הגעה

יער שפיר, בכניסה

מקום מומלץ לחניית רכבים

יער שפיר בכניסה

אבני דרך במסלול

מאגר נגבה לחורשת הפאולוניות

אטרקציות

תצפית בקעת שפיר

עונות השנה המומלצות למסלול זה

אביב קיץ סתיו, לא כשבוצי.

טיפים למסלול

אין מידע

תאור המסלול

תאור מסלול אופניים מעגלי נחל גוברין
 בקטע שפיר - ניר בנים – תצפית בקעת שפיר – נחל לכיש
היציאה למסלול היא מן החורשה שבכניסה לשפיר, חורשה זו היא "ראש מסלול" עיקרי למטיילים בנחל גוברין. חורשה בת 7 שנים שנטעה קק"ל יחד עם חורשות קטנות נוספות לאורך כל הדרך. המסלול חוצה את גשר "פריזר" ההיסטורי , אליו כמעט והגיע הצבא המצרי ב1948 , תושייתה של לוחמת בת באר טוביה אילנה בן יהושע, הצילה את ילדי נגבה מפיצוץ הגשר והמשאית בה יצאו מן הקיבוץ שבמצור. המסלול פונה לדרום מזרח לאורך הנחל, עובר בחורשות, קני סוף ושטחים חקלאיים. ליד הלול של משפחת אופיר, המסלול עובר לצד שפיר וחוזר חזרה לאחר 200 מ' .
קצת לפני הבית הגבוה הלבן הנראה מימין סמוך למסלול (ברחוב הקטיף) , ישנה יציאה נוחה לכיוון שפיר, ומאותה נקודה גם אל אביגדור .בהמשך המסלול אנו עולים לתצפית יפה היקפית "תצפית הפיתול" הנמצאת מעט לאחר פיתול גדול (מיאנדר) בנחל היוצר "חצי אי" עליו נטועים רימונים. הדרך עולה לאתר ג'לדיה. או "גן אברהם" הקרוי על שמו של אברהם מלמד לוחם גבעתי שנפל בקרב על גשר עד הלום בכ"ה אייר תש"ח וקבור בכפר ורבורג. ג'לדיה היא אתר מרכזי במסלול. מצודה צלבנית המצפה לחפירה ארכיאולוגית, - חווה חקלאית צלבנית, וכפר פלסטיני לפני 1948 , לג'לדיה הגיעו סיירי הפלמ"ח, גיבורי ילקוט הכזבים, שועלי שמשון, ולוחמי גבעתי.
האתר הוחזק בשנות ה-50 עד שנות ה 70 על ידי חברת מטעי פקאן, כיום מעובדת החווה על ידי הישוב תימורים.. בג'לדיה שרידים עתיקים של תעשיית עור, גתות ליין.
מג'לדיה המסלול חוזר לנחל גוברין חוצה את נחל קדמה, ליד בריכת מי תהום גבוהים, בה רוב השנה עופות מים רבים, משם נקודת יציאה נוחה לזרחיה. המסלול חוצה את כביש ניר בנים כמה מאות מטרים מחורשת האקליפטוסים על נחל סגולה קרוב לתחנת הדלק ניר בנים, החורשה משמשת כ"ראש מסלול" בו ניתן להשאיר מכוניות. מכביש ניר בנים, המסלול ממשיך בגדה המזרחית של הנחל, לאורך מושב ניר בנים ונפגש בדרך לבנה החוצה את נחל גוברין לכיוון דרום מערב. דרך זו עוברת בין ניר בנים לזבדיאל, ומגיעה עד לחניית בית הקברות של זבדיאל גם מחניה זו נוח להיכנס למסלול
הדרך חזרה: דרך תצפית בקעת שפיר ונחל לכיש
המסלול המעגלי שלנו ממשיך בדרך הלבנה, פונה צפון מערב (ימינה) ליד כרם יפה וממשיך על קו פרשת המים שבין נחל קומם, לנחל גוברין. עד לנקודת תצפית מדהימה "תצפית בקעת שפיר" כאן על שרידיה של מזבלת זרחיה, בונה מועצה אזורית שפיר תצפית אזורית, ובאמת כל בקעת שפיר נפרסת למלוא העין, בראות טובה,  רואים מהרי חברון לים התיכון.
מתצפית בקעת שפיר, המסלול חוצה את נחל לכיש ליד מאגר נגבה. ממשיך לחורשת הפאולוניות של עין צורים, ומאגר עין צורים, ממשיך על תוואי מסלול "נעים בשפיר מספר 1" עד מרכז שפירא. חציית נחל לכיש ליד מרכז שפירא, היא בתוואי הטרקטורונים, הצמוד לישוב, ומשם על המדרכה, עד למתקני הספורט בכיכר עין צורים. ההמשך על המדרכה לתחנת הדלק עין צורים. הקטע האחרון צמוד לכביש 3, מן השקמה הגדולה בכניסה לעין צורים ועד הכניסה לשפיר.

גלריות שנפתחו למסלול

GPS

גרף רכיבה

אין מידע

מפת מסלול כללית

אין מידע

מפות למסלול