• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

קשה רק לדווש מבלי לחשוב על המשבר ששורר במדינה 9.7.2020

פרטים

נפתח ב: 09/07/2020
סוג: טיול בארץ
 113 תמונות
 1 תגובות
 75 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור רכיבת הבוקר הזמן הוא לפנות בוקר, יצאתי שוב לדווש בחיק הטבע, האור הוא אור לבן, מתוך החלום תוך הרצון, נולדה מדינה, אנשים באו אליה מכל קצוות תבל מזרח מערב צפון ודרום, החיים היו יפים, זמרים שרו שירים, נגרים בנגריות, בנאים בונים בתים. אבל לפנות ערב, התחלף האור לאדום, ולפנות ערב התנפץ שם החלום, הזמן הוא לפנות ערב, האור אדום כתום, בתוך מדינה גדולה חזקה, פרצה מגפת הקורונה, שוב הנחיות חדשות הערב מסגן השר, תסכימו איתי, זה ששיגעונה- ימי קורונה. בידוד אנשים, רבנו מבקש כבר שנים, התבודדות, זה רק אתה מול אלקים, מאיפה זה בא לנו פתאום. מישהו בשבת אמר "צריך וירוס חיובי, להדביק בחיידק-האמונה, אחד את השני ".אז ספר על הטוב ועל החסד על רגעים קטנים של שמחה , אולי תשאיר מצרכים מחוץ לדלת של הזקן בשכונה כי אין עוד פתרונה ימי קורונה. כשתוקפת הבהלה, חושב על אבינו אברהם בעקידה, איך הוא יצא לדרך מוותר על כל ההבטחה, ואיפה אני ואפיה הוא, המשכורת והפגישה שהתבטלה, ואיך סגרו את "השווקים, ואת התעשייה"! עוד נשוב לחבק, ולתת ידים, אצא עם נכדיי לשחק בשעת בין הערביים, עוד ישבו זקנים וזקנות ברחובות הערים. כמו החמץ שבארון, נגרש הפחד מכל מקום, מהחדרן, מהמסרון מהעיתון, כי המצב עולה על כל דמיונה --- ימי קורונה. בסוף, העם שם הבין, איזו טעות הוא עשה, היה שם תוהו ובוהו, האור הפך שחור, העם איבד את אמונו בהנהגה, אכן הייתה מדינה גדולה חזקה, והיא כרגע במשבר, ועיבדה את תקוותה. היום הזה הוא התחלה, חזרתי הביתה, בדף חדש אני נוגע, ביום הזה אשא תפילה, יודע שיש מי ששומע, היום הזה הוא התחלה, חשב שאני יכול אחרת, והתשובה לשאלה, בתוכי היא מסתתרת. לא מפחד עכשיו, כי לא אבדה לי הדרך, אם לא היום אולי עוד שנה, עולם מוזר, כולו שלי, כשהתקווה בלב בוערת, יש בדידות יש כאב, והתקווה איתי נשארת, ומה יהיה מחר, אין איש יודע. ביום הזה הניצחון הוא בעצם זה שלא נשברתי עדיין, ולא התייאשתי. האמונה אותי שומרת, לא מתייאש עכשיו, גם אם תחלוף ותעבור עוד שנה. עולם מוזר, חזרתי הביתה, בדף חדש אני נוגע • זמן דיווש על אופניים כולל: (4:22) ארבע שעות, עשרים ושניים דקות בלבד. • הוספת מספר קמ"ש נוספים לרפרטואר: 60:20 ק"מ • טיפוס מצטבר: 265 מטר. בנימה אופטימית זו מאחל לכם המשך סוף שבוע טוב, שמרו על עצמכם, נתראה

שאלות ותגובות

נכתב ב - 09/07/2020 14:30:06

קשה רק לדווש מבלי לחשוב על המשבר ששורר במדינה 9.7.2020

נמשכת העלייה החדה הרצופה במספר עובדי בתי החולים שנמצאים בבידוד | ביממה האחרונה נוספו 966 חולי קורונה חדשים בישראל | כ-20% מכלל התחלואה השבועית הנוכחית ביישובים חרדיים.

הוחלט על מגבלות חדשות בערים וביישובים שונים כדי לבלום את העלייה בתחלואה. בין השאר יוטלו הגבלות על התכנסויות שונות ועל מספר המשתתפים באולמות אירועים. בוועדת, מניין החולים צפוי להגיע בקרוב לכאלף ביממה, קיים עתה קושי למנוע שרשראות הדבקה במצבים שבהם מותרות התקהלויות חברתיות.

בדו"ח הרשמי של משרד הבריאות שפורסם הבוקר (ה, 10:40) צוין כי אתמול, 1 ביולי, בסיכום 24 שעות "ולאחר טיוב נתונים במערכת" (כך במקור), מניין החולים החדשים בישראל הוא 966 - שיא יומי מאז תחילת המגיפה. נתון זה, אגב, שונה מהדיווחים שהופיעו הבוקר ב"הארץ" וגם בחדשות 13 אמש, לפיהם אתמול נוספו למניין החולים בארץ 1,013 חולים חדשים. נתון זה גם הופיע באתר העולמי של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

עוד נמסר בדו"ח הבוקר כי עתה יש בישראל 8,647 חולים פעילים ומאז חצות ועד מועד הדיווח נוספו 94 נדבקים חדשים. מתחילת המגיפה בארץ מניין "מאומתי הקורונה" הוא 26,452.

כמעט 100 ימים חלפו מאז השיקה הממשלה את תוכנית החילוץ הכלכלית של המשק. 100 ימים במונחים של מגפה עולמית הם נצח, ולמרות זאת רק כמחצית מהתוכנית יושמה בפועל. בשעה שמדינות אחרות חידשו פעם אחר פעם את כלי התמיכה, ישראל השתרכה מאחור. ההחלטה הכלכלית המשמעותית היחידה מתחילת המשבר - להוציא את המשק לחל"ת - התקבלה בכלל על ידי מנכ"ל הביטוח הלאומי (ולא על ידי קובעי המדיניות), וגם היא התבררה בדיעבד כאסון.

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר