• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

מה השתנה בחיי לאחר שיצאתי לפנסיה? 6.7.2019

פרטים

נפתח ב: 06/07/2019
סוג: טיול בארץ
 130 תמונות
 1 תגובות
 180 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
סיפור רכיבת הבוקר שבת בבוקר, עדיין חשוך בחוץ, יצאתי משכונת צהלה החדשה בבצפון העיר, אל גדות נחל הירקון עד נמל תל אביב, המשכתי דרך טיילת החוף עד נמל יפו, חזרתי על הכביש עד רידינג שדה דוב, משם המשכתי דרך טיילת החוף תל ברוך עד חוף הצוק, התחברתי לשביל שרון עד המרינה הרצליה, המשכתי עד העיר הרצליה אזור הווילות, ועל כביש החוף עד פי גלילות, דרך הגשר למתחן פי גלילות, שדות כפר הירוק, ודרך מחלף כביש חמש חזרה הביתה עד שכונת המשתלה. התגמול המלא היה עוד כמה קילומטרים נוספים לרפרטואר: אורך המסלול: 55:72 ק"מ - גובה מצטבר: 205מ' - זמן מוארך (4:04) ארבע שעות, וארבע דקות כולל..... שבת שלום לכול החברים, נתראה בשבילים, פיירו מצ"ב לינק לגלריה:

שאלות ותגובות

נכתב ב - 06/07/2019 11:56:17

מה השתנה בחיי לאחר שיצאתי לפנסיה? 6.7.2019

בגיל הפרישה למעשה השתנו חיי, הכול, בעצם כל חיי, כל שגרת יומי, כל ההרגלים שליוו אותי עשרות שנים, כולם נעלמים ומוחלפים בשגרת חיים אחרת, אשר, לעיתים, בגילו של הפורש לפנסיה, יקשה עליו להסתגל אליה, אם שגרת חיים זו טובה יותר מהקודמת או גרועה ממנה, זה כבר תלוי בפורש, במשפחתו ובדרך אליה התכונן לפרישה, אבל דבר אחד בטוח - היא שונה מאד מקודמתה.

אחד מהאלמנטים בחיים שמשתנים מאד בעת הפרישה לפנסיה הוא תזרים המזומנים של הפורש ומשפחתו, ולשינוי זה, ישנה משמעות מכריעה על כל תחומי החיים של הפורש והסובבים אותו. החיים שלנו רצופים באבני דרך קטנות, אבל משמעותיות, חלקן הן נגזרות של גיל (למשל, בר המצווה בגיל 13), אחרות, מיוחדות לנו ספציפית ואינן תלויות בגיל (למשל, נישואין או הולדת ילד ראשון). כל אחת מהנקודות הללו מהווה סוג של ציון דרך, שיש לו משמעות רבה עבורנו, לא רק ברמה הנפשית, אלא גם ברמות חומריות יותר. פרישה, יציאה לגמלאות, יציאה לפנסיה (או כל כינוי רווח אחר) אף היא נקודת ציון כזו בחייו של אדם, וגם לה יש השפעה מרחיקת לכת על כל תחומי חייו של הפורש, והיא איננה רק "הפסקת העבודה", כפי שעלול להשתמע משמה.

בגיל הפרישה, קל לחיות בבועה הקטנה שלנו ולהיות עסוקים בעצמנו, אבל אז, אנו לא רק מנותקים מהעולם - בסופו של דבר אנו מתנתקים מעצמנו.
הרימו את המבט והביטו סביב, מחוץ לעצמכם, התחברו לעולם שסביבכם, רק אז תוכלו לפרוח.
אני בחרתי בדרך לא קלה, דיווש על האופניים, בעיניי החיים הם כמו רכיבה על האופניים, גם החיים זקוקים לבני אדם שיפעילו אותם. בלי אדם מאחורי ההגה, שמכוון ומקבל החלטות הגיוניות ושכליות, אי אפשר להגיע לשום מקום!

מרגע שהנחתי את הישבן שלי על האופניים, קרה משהו מדהים, פשוט היה לי בשביל מה לקום בבוקר וגם כשסבלתי, נהניתי, במסגרת האימונים למדתי נחישות מה היא, למדתי לא לוותר, סיגלתי לעצמי הרגלים חדשים בתחום התזונה ואורחות החיים ונשמתי משמעת, המון משמעת, שאף אחד אגב לא כפה עלי, אלא אני בניתי בעצמי.

גם בהיבט החברתי חל מהפך, פתאום הפכתי למישהו ומשהו והרחבתי והעמקתי את המעגלים החברתיים שלי. אפילו התחברתי עוד יותר לחברים שלי לעבודה, דרך הסיפורים שאני כותב מדי כול רכיבה. קשה לי לתאר במילים כמה משכרת תחושת הערך הזו ההשקעה, הרצון, הנחישות ואיזו התעלות. בדיעבד אני יודע לומר שהבחירה שלי היום להתמקד ברכיבה על האופניים, מגיעה מאותו המקום, סוג של סגירת מעגל, "מעגל החיים הם כמו רכיבה על אופניים"

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר