• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

להתאושש ברגעים הנכונים 5.1.2019

פרטים

נפתח ב: 05/01/2019
סוג: טיול בארץ
 19 תמונות
 1 תגובות
 154 צפיות

נפתח ע"י

קבוצה

מסלול

לא נבחר מסלול
לאחר היעדרות ממושכת, מאז תאריך 26.12.2018, היום בבוקר פתחתי את שנת 2019, באיטיות, בתבונה, והקשבה לגוף, עם קצת חששות. כרוכב אופניים וותיק, המתמיד ברכיבות אתגריות, ומספר הקילומטרים כ 6400 ק"מ בשנת 2018. מצאתי לנכון לערוך בדיקות קפדניות, עקב תהיות ומאמרים על רוכבי אופניים בעולם, סיכוני הרכיבה, מעקרות ועד סרטן האשכים לאור הבדיקות התקינות, שבת בבוקר פתחתי את שנת 2019, ויצאתי לדווש על גדות נחל הירקון, נמל תל אביב , טיילת החוף, תל ברוך צפון, חוף הצוק, וחזרה הביתה דרך שדות רמת השרון. בתום רכיבת נפח של (2:00) שעתיים, עם עוד כמה קילומטרים נוספים לרפרטואר של 28:89 ק"מ, וטיפוס מצטבר של 80 מטר גובה. שבת שלום לכול החברים, נתראה בשבילים. פיירו מצ"ב לינק לגלריה:

תוצאות 1-19 מתוך 19

תוצאות 1-19 מתוך 19

שאלות ותגובות

נכתב ב - 05/01/2019 14:51:16

להתאושש ברגעים הנכונים 5.1.2019

לאחר היעדרות ממושכת, מאז תאריך 26.12.2018, היום בבוקר פתחתי את שנת 2019, באיטיות, בתבונה, והקשבה לגוף, עם קצת חששות.
כרוכב אופניים וותיק, המתמיד ברכיבות אתגריות, ומספר הקילומטרים כ 6400 ק"מ בשנת 2018. מצאתי לנכון לערוך בדיקות קפדניות, עקב תהיות ומאמרים על רוכבי אופניים בעולם, סיכוני הרכיבה, מעקרות ועד סרטן האשכים
רכיבה על אופניים היא ספורט מהנה, אולם עלולה, במקרים של רכיבה מרובה, לגרום להפרעות קשות באזור איברי המין. פגיעה בפוריות, הפרעות בזרימת הדם, ואפילו סרטן. איך להימנע, ואיך לזהות כשיש בעיה? מדריך
מיליונים ברחבי העולם רוכבים על אופניים, ספורט שנקשר לבריאות ואיכות חיים, לבד מהותו כלי תחבורה זמין יעיל וזול. אלא שעל אף היתרונות המגנים על הלב, מונעים סוכרת ושבץ, הרכיבה עלולה להיות מסוכנת, לפגוע בפוריות, ובמקרים מסוימים אף לגרום לסרטן הערמונית והאשכים.
הנזקים נגרמים בדרך כלל מרכיבה מקצועית על אופניים המערבת שעות רבות של רכיבה, מעל 400 קילומטרים בשבוע. לדברי ד"ר אילן ליבוביץ, מנהל המחלקה לאורולוגיה בבית החולים מאיר, שתי הפגיעות השכיחות ביותר הן פגיעה תחושתית באזור איברי המין והפרעה בתפקוד המיני. "הפגיעה התחושתית באיברי המין תהיה לרוב התסמין הראשון של הנזק", מסביר ליבוביץ, "המדובר בפגיעה שכיחה ממנה עלולים לסבול עד 90 אחוז מהרוכבים. עד כרבע מהרוכבים יסבלו מפגיעה בתפקוד המיני שתלווה גם בהפרעה בתחושה".
המנגנון הגורם לנזקים אלה ידוע ונובע מן המהלך האנטומי של העצב וכלי הדם המזינים את אזור איברי המין: במהלך הרכיבה העצב וכלי הדם חשופים ללחץ ומתיחת יתר הגורמים לנזק מצטבר שתוצאתו היא פגיעה בתחושה ובתפקוד המיני. מידת הלחץ והמתיחה המופעלים על העצב וכלי הדם בזמן הרכיבה, וחומרת הנזק הנגרמת כתוצאה מכך, מושפעים במידה רבה מגורמים נשלטים.
עקב גיל ההזדקנות, החששות, והפחדים החלטתי לעבור בדיקה לא קלה בשם ציסטוסקופ יה, ובדיקה של פריון הגבר, והאם קיימת (פגיעה ביכולת הרבייה). הבדיקות מלובה באולטרסאונד, ציסטוסקופ יה בדיקה שנייה ושלישית בדיקת . MRI
לאור הבדיקות התקינות חזרתי היום בבוקר לדווש, כאשר במקביל הזמנתי אוכף בריאותי מיוחד לרכיבות ארוכות
מאז שאני זוכר, שברכיבות ארוכות מעל 45 ק"מ, לא היה לי נוח לשבת על האוכף עקב כאבים בתחת וחוסר בנוחות. לעתים קרובות אני נאבק עם כאב אחרי רכיבה, העור שלי נראה בסדר, אבל אני מקבל כמות עצומה של כאב רקמה בסביבת הישבן של גששת – (עשה גבשושית, חספס), למרות שאני לובש מכנסי רכיבה מקצוענים עם רתמה בעלת מקדם חיכוך גבוה.
אכן על מנת להוריד את החששות שחקרתי, ולמדתי, הזמנתי במידית אוכף בריאותי, אשא יותקן בימים הקרובים על האופניים.

כל אחד צריך קצת טיפים בחיים, בין שמדובר מחקרים, ובטריקים שיעזרו לנו לשמור על הבריאות, ובין שמדובר בעצות שיסייעו.

לאור הבדיקות התקינות, שבת בבוקר פתחתי

הוספת תגובה

להוספת הודעה הנך חייב להיות מחובר לאתר