בחניון הרכבת מלחה נפגשנו, שבעה רוכבים, ויצאנו לדווש יחד, תחילה לגן החיות התנכי, המשכנו בטיפוס אינטנסיבי ברכס העליון של עין לבן עד קרבת יד קנדי , דהרנו לגשר קובי, כמובן שהיעד המבוקש הוא להגיע להר בהר, אכן המשכנו לדווש לאורך נחל סורק עד כביש 386, משם התחברנו לשביל המקביל לנחל סורק ברכס העלין, במגמת טיפוס אינטנסיבי עד בר גיורא, נסם הרים, בפארק עצמאות ארה"ב, עד בר בהר, שם ערכנו הפסקת ריענון, החזרה הייתה דרך שביל נוף, ביקרנו בחוות העזים, ובדהירה דרך המפעל נשר הר טוב עד לבית שמש. שוב הפסקת ריענון לקפה משובח בארומה בית שמש, לפני העלייה לרכבת חזרה לחניון תחנת הרכבת מלחה.
חזרנו כולנו יחד מאושרים, מהנופים המרהיבים של נפתולי נחל שורק המלווים את מסלול הטיול הזה, בשילוב טיפוס קשה בדרכי עפר ממחסיה עד לבר-בהר (נס הרים), בדרך מתחברים לתצפית על נחל שורק ומסילת הרכבת, משם כמה קילומטרים של כביש עד בית שמש.
בהזדמנות זו רוצה להודות לחברי הקבוצה, על הדאגה, והטיפול המסור שקילתי בדך חזרה בירידה דרך מפעל נשר, תקלה קטנה כאשר החלקתי בירידה בתוך האבק הלבן שכיסה את כולי - במורד הירידה מצאו החברי צינור כיבוי אש, ושטפו אותי, אבחון ראשוני, חטפתי מכות יבשות ושריטות בזרוע, וברגל שמאל, ללא שברים.
כמובן, תודה לבני ארבלי על ההובלה, ועמידה בלוח הזמנים.
חזרנו, מאושרים יחד לאחר כמה קילומטרים נוספים לרפרטואר, 45:12 ק"מ, וטיפוס מצטבר של 605 מטר גובה , לאחר רכיבה של (5:44) חמש שעות, וארבעים וארבע דקות.
שבת שלום, המשך שבוע טוב לכולם, נתראה בשבילים
פיירו
מצ"ב לינק לגלריה: