• Groopy
  • Groopy
  • Groopy
  • Groopy
Groopy

נושא: יש לנו טכנאי מיזוג 'משלנו' שעובד בת"א?

רד לסוף השרשור
facebook
נכתב ב - 16/07/2017 23:43:57
תאריך הצטרפות
23/02/2004
נושאים
74
תגובות
498
היי,

יש לי נזילה במיזוג המרכזי(מיני) ואני רוצה להזמין טכנאי.
לפני שאני פונה לדפי זהב/יצאת צדיק ודומיהם - אם יש פה חבר שעובד בת"א אשמח לשמוע.
זה לא דחוף מהיום למחר...אוכל להסתדר גם בלי מיזוג לעוד יום אם צריך (:

המון תודה!

Smile - It's The Second Best Thing Your Lips Can Do " אדם שכבר לא חולם ומפסיק להזות, עדיין ממשיך ומתקיים אך מפסיק לחיות "
נכתב ב - 17/07/2017 17:32:10
תאריך הצטרפות
01/09/2008
נושאים
39
תגובות
3906
מעל 5000 ק'מ בגרופי
בינתיים, אם אתה יודע איפה צינור הנקוז של המזגן יוצא, אפשר לפעמים באמצעות יניקה בפה (ובזהירות לא לבלוע...) לשחרר את הסתימה שגרמה לנזילה

דבר טוב לא מחליפים
נכתב ב - 17/07/2017 18:21:24
תאריך הצטרפות
03/09/2005
נושאים
24
תגובות
1310
הסתימה במאייד (החלק הפנימי של המזגן) נוצרת, כי לא מנקים את הפילטרים. יש לנקות את הפילטר בעונת הקיץ פעם-פעמיים בחודש.
בעיקרון המגש בתחתית המאייד אוסף את המיים שהתעבו. בקצה המגש קיים פתח יציאה לצינור ששופך את המיים החוצה. אם לא מנקים הפילטרים, אבק מצטבר בתחתית המגש, שסותם לאחר מכן את הצינור המוליך החוצה את המיים.

אם המצב פטאלוגי, אז גם יניקה לא תעזור, וצריך לנקות המגש. ברם, כמו שנעם ציין, ניתן באמצעות יניקה לנסות לסחוב את הלכלוך החוצה מקצה הצינור. לעיתים זה מצליח והרבה פעמים ממש לא. אבל שווה לנסות, ולא עולה כסף.

חוץ מזה מי שיש לו טיפה חוש טכני, יכול להסיר את המכסה של המאייד, ולנקות בעצמו את המגש. אני ניקיתי בזמנו בעצמי את המגש. אבל זהירות, יש לנתק מן החשמל לפני התחלת כל פעולה.אבל, שוב רק מי שבעל חוש טכני מפותח וידיים טובות. לא מתאים לכל אחד.

נכתב ב - 19/07/2017 20:35:22
תאריך הצטרפות
19/07/2017
נושאים
0
תגובות
1
רוכב/ת מתחיל/ה
אופנו חן צודק. בכל זאת, כדאי לקרוא את הכתוב לקמ"ן עד הסוף.  

כדאי לבדוק שהצינור ישר לכל אורכו. אם יש לו בטן אפילו קטנה כלפי מטה, המים יתקעו שם.

בנוסף, שכשהפילטר סתום נוצר תת לחץ בתוך המזגן שלא מצליח לינוק אויר. תת הלחץ לא נותן למים לרדת. כדאי להוציא את הפילטר מאחורי המאייד, לשטוף אותו במקלחת עם ידית הרחצה נגד כיוון זרימת האויר. אם יש שוטף עכוזים עם צינור באסלה עדיף. יש לו לחץ גבוה יותר. לפני החזרת הפילטר ליבש אותו כשהוא שוכב על משטח ישר בין שתי מגבות. למעוך אותו בניהן.

את צינור הניקוז כדאי לשחרר מהמזגן, לנשוף לתוכו ולראות שהזרימה חופשית. בהתקנה מקצועית מאבטחים את צינור הניקוז היוצא מהמזגן עם חבק\בנד ממתכת. צריך כמובן לשחרר אותו לפני שיחרור צינור הניקוז. אם הוא לא משתחרר, כדאי לשפוך עליו מים חמים במקום שהוא חובק את צינור הניקוז היוצא מהמזגן. זה מרחיב אותו. לאחר מכן, לאחר החזרתו וחיבורו למזגן, כדאי לשפוך מים רותחים לתוך בריכת הניקוז של המזגן הנמצאת מתחת לרדיאטור, מה שממיס ליכלוכים ומזרים אותם מחוץ למזגן ודוחף גם ליכלוכים התקועים בתוך הצינור.

כדאי פעם בכמה שנים לרסס את הסוללה של הרדיאטור של המאייד בממיס שומנים מדולל, ולא יותר מדקה לאחר מכן לרסס את הרדיאטור במים חמים. יש כלי לריסוס שעולה כשלושים שקל שניתן לנפח בתוכו לחץ אויר. המים יוצאים בלחץ. נראה אידאלי גם לניקוי אופניים למי שאין לו צינור לחץ. 

אם יש לך שאלה אתה יכול להתקשר. רק יעוץ. לא עוסק בזה היום.
 

עדיף חיוך מזוייף ממרה שחורה אמיתית - הבעל שם טוב
Groopy
Groopy
Groopy